Kým budu, až vyrostu

kym-budu.jpg

Koučování je vhodné i pro dospívající, kteří si nejsou zatím zcela jisti tím, čím by v životě rádi byli, jaké bude jejich povolání. Pracuji se studenty středních nebo vysokých škol, ale i s žáky posledních ročníků základních škol, kteří stojí před rozhodnutím „Na jakou školu mám dál jít?“. Věnujeme se tomu, co je baví, na co mají talent, hledáme jejich vysněné povolání. Možná ani není tolik překvapivé, že je to často mnohem snazší, než pokud se na stejné otázky ptáte dospělých. Ti už dokázali mnohé úplně zapomenout.

Jedná se obvykle jen o jedno nebo dvě sezení. Cílem je, aby si žák nebo student ujasnil, jakou cestou se vydat a jaké kroky je potřeba udělat. Uvědomí si, co je důležité a mnohem zodpovědněji pak obvykle přistoupí k učení, získá vnitřní motivaci mít lepší známky na vysvědčení (čímž potěší i rodiče). Odchází s „domácími úkoly“, co dál.

Moji dospívající klienti často oceňují to, že beru vážně jejich názory a respektuji je. Někdy slyším, že určité povolání by bylo jejich splněným snem, ale táta nebo máma jim vysvětlili, že to je hloupost. A oni jim chtějí tolik udělat radost, že vážně přemýšlí o tom, že se svého snu vzdají.

Koučování dospívajících je možné doplnit i sezením s jedním z rodičů nebo s oběma, pokud si to přejí a je to v dané situaci přínosné.

Můj styl práce

Markéta Raková

Postupuji tak, aby bylo vše zcela na míru každému klientovi. Přizpůsobeno právě jeho osobnosti, situaci, životním cílům. Klientům pomáhám nalézt nejlepší řešení rychleji, objevit nové nápady a naplánovat zcela konkrétní kroky, přejít od přemýšlení k činům. Cesta k tomu, co chcete, je tak mnohem rychlejší a snazší. 

čtěte více