Smysluplná práce

prace-m.jpg

 

Práce, kterou vykonáváme pro to, abychom se uživili, je pro náš život nesmírně důležitá. Je to jedna z nejdůležitějších oblastí, podle které posuzujeme, jestli má náš život smysl. Mnozí tedy hledají smysluplnou práci, která by je naplnila, dala jim pocit užitečnosti, prospěšnosti, hrdosti.

Pokud jsme si vybrali své zaměstnání jen podle toho, aby nám dobře „neslo“ a děláme pak osm hodin denně (a více) něco, co nás v podstatě nebaví, nebo na co nemáme ty pravé předpoklady, jsme obvykle bez dobré nálady a postupem času začínáme být i velmi unavení. Stejně tak je tomu i v případě, kdy jsme sice zvolili dobře, ale na daném místě máme problém s konkrétními lidmi – nerozumíme si s důležitými kolegy, nesedí nám firemní kultura, jsme přetíženi pracovními úkoly. Pak přicházíme z práce domů nespokojeni, přenášíme své emoce na nejbližší, do práce jdeme už předem unavení a bez dobré nálady, čekáme „co zase bude“ a to opakujeme stále znovu a znovu.

Co takhle si vybrat práci, která by nám „sedla“, mohli jsme se v ní seberealizovat, chodit s dobrou náladou z práce i do práce, která pak už není únavnou prací, ale zábavou. A někomu bude pro tento účel vyhovovat namísto stabilního zaměstnání spíše svobodné povolání, podnikání.

Když takové povolání najdeme, můžeme zanechat ve světě svou stopu a uskutečnit si své sny. I k tomu pomáhá koučování.

Můj styl práce

Markéta Raková

Postupuji tak, aby bylo vše zcela na míru každému klientovi. Přizpůsobeno právě jeho osobnosti, situaci, životním cílům. Klientům pomáhám nalézt nejlepší řešení rychleji, objevit nové nápady a naplánovat zcela konkrétní kroky, přejít od přemýšlení k činům. Cesta k tomu, co chcete, je tak mnohem rychlejší a snazší. 

čtěte více